18 Şubat 2013 Pazartesi

Tokat Kebabı Izgarası-Tokat Kebabı Sobası Fiyatı


TOKAT KEBABI IZGARASI

Tokat kebabının merkezi sayılan Pazar ilçesinde 13 yaşındayken babası Hasan ustanın yanında işe başlayan Hacı Osman usta, mesleğini bir sonraki kuşağa aktaramamaktan şikayetçi. "Öğretmekte kıskanç değilim ama çok titizim. Bu işi gerçekten başarabilecek birine işin inceliklerini öğretmek istiyorum." diyor. Usta, yanında birkaç yıl çalışanın 'ben usta oldum." diyerek' dükkan açtığını ama bir süre sonra kapatmak zorunda kaldığını belirtiyor ve "Damak tadını yakalayamıyorlar." diyor.
Gerçek damak tadını yakalamak için bazı sırları da bizimle paylaşan Hacı Osman usta, Tokat'ta lokantaların transfer listelerinin baş sırasında yer alıyor. 'İlde herkes Tokat kebabı yapıyor, hatta evlerde bile...' diyen Osman usta, önemli olanın kebap yaparken incelikleri göz önünde bulundurmak olduğunu anlatıyor.Elimizden tutup bizi mutfağına götürüyor.
 Tokat kebabı fırını kendine münhasır bir yapıya sahip. Çengelli şişlere geçirilen et ve sebzeler iki tarafında ateş yanan demir çubuğa takılıyor. Etler ve sebzeler yavaş yavaş pişerken bir gözü ateşte olan Osman Usta bu işte zamanlamanın çok önemli olduğunu söylüyor. "Eti gürgen odunu ile yanan ateşte fazla bırakırsan yakarsın, etin tadını alabilmek için fırının arka kısmındaki hazne bölümüne zamanında itmelisin." diyor. Fırının orta kısmındaki boşluğa akan kuzu etinin ve sebzelerin suyu ise özel bir kapta biriktirerek kebabın domates sosuna katılıyor.


tokat kebabı, tokat kebabı sobası, tokat kebabı istanbul, tokat kebabı sobası, tokat kebabı sobası fiyatı, tokat kebabı sobası elektrikli, tokat kebabı sobası fiyatları, tokat kebabı sobası ankara, tokat kebabı sobası çeşitleri, tokat kebabı sobası demirdöküm, tokat kebabı sobası gazı, tokat kebabı sobası istanbul, tokat kebabı sobası modelleri, tokat kebabı sobası nasıl, satılık tokat kebabı sobası, tokat kebabı sobası ürünleri, tokat kebabı nasıl dizilir, tokat kebabı evde nasıl yapılır, tokat kebabı eti, tokat kebabı fırını, tokat kebabı fiyatı, tokat kebabı fırında, tokat kebabı fırını fiyatları, tokat kebabı görsel, en güzel tokat kebabı, tokat kebabı hakkında bilgi, tokat kebabı hangi etten yapılır, tokat kebabı hazırlanışı, tokat kebabı ızgarası, ıstanbulda tokat kebabı, tokat kebabı malzemeleri, tokat kebabı nasıl yapılır, tokat kebabı ocağı, tokat kebabı ocağı elektrikli, tokat patlıcan kebabı, tokat patlıcan kebabı tarifi, tokat kebabı sobası, tokat kebabı sobası elektrikli, tokat kebabı sobası fiyatları, tokat kebabı tarihi, tokat kebabı tarifi, tokat kebabı tarifleri, ev usulü tokat kebabı, tokat usulü patlıcan kebabı, tokat kebabı yapılışı, tokat kebabı yapımı, tokat ızgara, tokat ızgarası, tokat kebabı ızgarası, tokat mangalı, tokat mangalı ızgarası, tokat ızgarası mangalı, en ucuz tokat mangalı, tokat ızgarası en ucuz, tokat ızgarası en uygun

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme